CategoriesPsy

Jakie są najbardziej znane sztuczki dla psa?

sztuczka dla psa

5 najbardziej znanych sztuczek dla psa.

Podawanie psiej łapki, czy robienie różnorodnych to przewrotów, albo i łapanie smakołyków w powietrzu ciekawie to brzmi? Dzięki i takowym to poniższym 5 sztuczkom dla swojego to psa Ty i Twój pies zabłyśniecie w każdym to towarzystwie! Psie takowe to sztuczki nie tylko i wzbudzają one entuzjazm publiczności, ale jednak i stanowią one potrzebne wyzwania dla każdego to psa pod i ich względem to psychicznym, ale i fizycznym.

Kiedy jednak i pies na komendę zacznie i kręcić się w kółko albo i machać gościom łapką na pożegnanie, zachwycone miny wszystkich to obserwatorów są tak naprawdę Wam gwarantowane. Jednak i ważniejsze od takowego to zachwytu jest, też innych zawsze jest, to, jak się czuje Twój o to pies podczas wykonywania tych o to sztuczek.

Na szczęście i większość wszystkich to psów jest z natury i ciekawska. Czworonogi te też i chcą być zajmowane i też uwielbiają, wówczas, wtedy kiedy mogą i wyładować się fizycznie na trenowaniu. Jeżeli i jeszcze mogą się o tym wszystkim i spodziewać swojej nagrody, to i wszystkie te ceregiele są dla nich jak najbardziej na ów to miejscu.

Nauka psich sztuczek: Jednak i tak naprawdę jest najważniejsza jest zabawa!

Wiedząc, że ćwiczenie swojego to psa sztuczek i przynosi wiele, ale naprawdę i wiele to korzyści i relacji pies-człowiek, wielu to opiekunów psów i stawia też i sobie ambitne to cele.

Zanim jednak i zaczniesz, trenować swojego to psa musisz, też i wiedzieć, że nie każda psia sztuczka jest też i odpowiednia dla każdego ów pupila. Choć i większość tych psów wykazuje też i chęć do takiej o to nauki, to jednak i ich wielkość, budowa, czy nawet i takowa to waga często i uniemożliwiają im wykonywania poszczególnych psich sztuczek.

Ponadto wszystko psy, tak jak i my, mają też i indywidualne to tak naprawdę upodobania i preferencje. Na przykład i jeżeli pies nie lubi, kłaść się na swoich to plecach nie ćwicz, z nim na przykład turlania. A jeżeli i nie lubi to lub nie powinien też i skakać, to należy i zrezygnować na przykład ze sztuczki i łapania smakołyków w locie.

Podstawowym to też i warunkiem koniecznym do takowego to ćwiczenia psich sztuczek jest to, aby jednak i zarówno Tobie, jak i Twojemu to psa ćwiczenie sprawiało przyjemność. Ponadto, poczucie osiągnięcia też i celu i sukcesu przyjdzie znacznie to łatwiej i o wiele to szybciej, jeżeli i skupicie się na zabawie podczas ów treningu.

Droga do waszej i takowej to pierwszej sztuczki.

Ćwiczenie psich to sztuczek powinno być i pozytywnym to i doświadczeniem dla Twojego to futrzaka. Przymus, czy też i  tak naprawdę surowo są tutaj i zupełnie nie na takowym to miejscu. Zacznij i postępować ostrożnie i ćwiczenie sztuczki krok i po kroku. Bądź też i również i cierpliwy dla swojego to kochanego pieska i dostosuje, jego wymagania do jego tempa uczenia się to jest, naprawdę bardzo ważne.

Zestaw 5 sztuczek.

Sztuczka numer 1.

Podawanie łapy.

Klasyczną to sztuczką dla każdego to pieska, która jest również i podstawą tak naprawdę do innych to sztuczek, jest to podawanie łapy. Mimo że ta i sztuczka jest stosunkowo bardzo łatwa do nauczenia, potrzebujesz jednak i trochę to cierpliwości a co najważniejsze to kilka smakołyków, aż Twój to pies niezawodnie reagował na Twoje to polecenie i podając to obie łapki na zmianę.

Jak to zrobić?

Wydaj psu i komendę siad a późnej i dopiero to uklęknij to obok niego. Podnieś jedną jego łapek od takowego to spodu i rozłożoną dłonią, jednocześnie wyraźnie też i wypowiadając, to takową komendę daj, łapę. Powtarzaj jednak i ten o to cały to ów proces, aż i pies podniesie, łapę z własnej to woli, gdy też i tylko wypowiesz komendę.

Sztuczka numer 2.

Przybijanie piątki albo i machanie łapką.

Przybijanie i piątki rękoma, znane też i jako high five, jest tak naprawdę i dość naturalnym to i odruchem wśród ludzi. Nie nic też i dziwnego, że ta i sztuczka staje się coraz to bardziej popularna wśród i swoich to opiekunów psów. Jeżeli i Twój pies też i umie już podawać obie łapy na takowe to żądanie, tej psiej i sztuczki nauczysz go stosunkowo bardzo szybko.

Jak to zrobić?

Trzymaj dłoń i pionowo i wypowiedz też i znaną już psu komendę daj łapę. Teraz ważnym jest odpowiedni to trening. Gdyby i tylko pies podniesie łapę i dotknie Twojej to dłoni, szybko daj mu też i nagrodzę. Prawdopodobnie i będzie trochę to zdezorientowany on na początku, ale dlatego, że go nagrodzisz nim ten i położy swoją łapę na Twojej to dłoni.

Sztuczka numer 3.

Siadanie na tylnych łapach z przednimi łapami w górze.

Bardzo i popularna jest i również ta sztuczka z siadaniem na tylnych to łapach i przy jednoczesnym to unoszenie górnych to łap. Pies musi i do tego przesunąć ów to ciężar ciała do tyłu. Odnalezienie takiej też i to równowagi w tej o to pozycji może i zająć jednak mu wiele to czasu.

Jak to zrobić?

Podobnie jak i w tych wcześniejszych to dwóch poprzednich i sztuczkach, ćwiczenie tej o to sztuczki zaczynamy już od pozycji siad. Zbliż i psa do ściany i daj mu komendę siad. Idealnie też i byłoby, gdyby w tym samym to momencie rozpoczęcia ćwiczenia siedział z plecami to przyklejonymi do takowej to ściany. Pomoże mu to tak naprawdę na samym to początku odnalezienie równowagi i zapobieganie też i zbyt to szybkiemu wstawaniu.

Sztuczka numer 4.

Stepowanie.

To też i ćwiczenie o to chodzi z dyscypliny dog dancingu, czyli tańca to z psem. Człowiek i staje naprzeciwko to swojego czworonoga a dodatkowo i podnosi na przemian lewą i prawą to nogę. Synchronicznie pies i podnosi prawą i takową to lewą łapę w pozycji siedzącej. Wygląda to też i tak, jakby to pies i człowiek maszerowali to i razem w miejscu.

Jak to zrobić?

Warunkiem i koniecznym do wykonywania tego o to ćwiczenia jest i wcześniejsze to bezbłędne to opanowanie komendy podaj łapę, ale i siad. Na samym to początku wydaj komendę siad i stań koło niego, kiedy i wypowiadasz, komendę daj, łapę podnieś, prawą nogę zamiast, i ręki.

Sztuczka numer 5. 

Dotknij.

Celem i tej o to psiej sztuczki jest też i po pierwsze skłonienie Twojego to czworonoga do dotknięcia też i łapą przedmiotu i jego przewróceniem. Jeżeli i opanuje też i to, możesz nauczyć go nawet i zamykać drzwi za pomocą swojej łapy.

Jak to zrobić?

Umieść i w pokoju to bardzo ciekawy dla niego to przedmiot. Później i zwróć uwagę psa na ten dany o to przedmiot i teraz poczekaj i zobacz też i co się stanie.